Το 1ο Ε.Κ Δυτικής Αττικής στηρίζει την προσπάθεια

του Make Α Wish(Kάνε μια ευχή) Ελλάδος και του

Προγράμματος Αστέρι της Ευχής 2023 – 2024.

Τι είναι το Αστέρι της Ευχής; Το πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής είναι ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα που συμπληρώνει φέτος 25 χρόνια και αφορά σε ένα χάρτινο αστέρι για το κάθε παιδί, τα οποία διατίθενται με τη συμβολική δωρεά των €2. Κάθε εκπαιδευτικός φορέας μπορεί να συμμετάσχει στο πρόγραμμα και να προμηθευτεί αστέρια για τους μαθητές του. Τα αστέρια μπορούν να αξιοποιηθούν ως διακοσμητικά στοιχεία της σχολικής αίθουσας, ως χριστουγεννιάτικα στολίδια αλλά και με ό,τι τρόπο μπορείτε να εμπνευστείτε! Εάν θέλετε να επιδράσετε επιπλέον στις ζωές των παιδιών μας, μπορείτε να επιστρέψετε στον οργανισμό τα μικρότερα, εσωτερικά αστέρια με τις ευχές σας. Η αλληλεπίδραση αυτή εγκαινιάστηκε πέρυσι για πρώτη φορά και αποδείχθηκε ιδιαίτερα ευεργετική για την ψυχολογία των παιδιών μας!

Είναι εγκεκριμένο το πρόγραμμα; Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής υλοποιείται εδώ και 25 χρόνια με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων και ο αριθμός πρωτοκόλλου για φέτος είναι Φ.2.1/ΜΓ/64830/102883/Δ7 και Φ.14/98076/ΦΔ/100120/Δ1

Μπορείτε να προμηθευτείτε το Αστέρι της Ευχής από το γραφείο της διεύθυνσης του 1ου Ε.Κ Δυτικής Αττικής.

Υπεύθυνη αστεριών:  Κιούρκα Γεωργία

Απόκτησε-το-Αστέρι-της-Ευχής